Novinky

Židlochovický hafík 2013

Město Židlochovice se již po páté stalo svědkem přehlídky psů s názvem Židlochovický hafík. Akce byla v letošním ročníku přesunuta na říjen, který je pro pejsky přijatelnější, co se teplot týče. Původní červen byl sice krásně slunný, obvyklé teploty okolo 30 stupňů však nečinily pejsky nejšťastnějšími. Nový termín svůj účel splnil nad očekávání a krom studeného větru se mu nedalo nic vytknout.

fotka

Letošní účast byla hojná, a dostavilo se krásných 48 pejsků z původně přihlášených 54. Vidět jsme mohli nejen nejrůznější rasy pejsků s PP i bez PP, ale i křížence různý barev, tvarů i velikostí. A že bylo na co koukat. Mezi nejmenší účastníky patřily třeba maličké Čivavy, nebo Biewer yorkshire teriéři. Velikost pak pěkně plynule stoupala přes Kokršpaněly, Sheltie, nebo např. Čínského chocholatého psa, až po Louisianské leopardí psy, Beaucerona až po klasického účastníka této akce - Československého vlčáka. Vidět jsme ale mohli i Westíka, Trpasličí pudlíky, Hrubosrtého baseta i Welsh corgi cardinagany a další.

f´fotka

Před začátkem samotného vystavování se mohli návtěvníci podívat na ukázku psích triků z 
dogdancingu, kterou si pod svá křídla vzalo brněnské výcvikové středisko pod střechou – Psí park.

Následovali již hafani, jež vystavovali jejich dětští majitelé. Ti byli rozděleni do kategorí Dítě a pes mladší a Dítě a pes starší a vítězová následně běželi o titul Vítěz Dítě a pes. Musím uznat, že děti byly neskutečně šikovné a své chlupaté kamarády prezentovaly opravdu výborně.

Pak už následovaly kategorie štěňat, dorostu, čestné, veteránů, psů s PP – malí, střední, velcí a psů bez PP – malí, střední, velcí. Pokračovali jsme kategoriemi Vítěz psů s PP, Vítěz psů bez PP – kteří se poté spolu utkaly o titul Židlochovického hafíka pro rok 2013. Tento tilu si letos vybojoval nádherně vystavený bígl bez PP – Erik.

Tradičně si všichni návštěvníci mohli zvolit z vystavovaných psíků také svého Psa sympatie. Stal se jím krásný Jack Russel terier – Bart.

Bez všech těch psíků by to samozřejmě nešlo. Ale bez koho by to také nešlo, a komu patří díky, jsou organizátoři – Svata Vitulová, Lenka Brzobohatá a Alena Živná, které všechny zastupovaly Kynologický klub Židlochovice, jež měl opět nad akcí patronát. Nemenší díky patří skvělé a precizní paní rozhodčí Ivě Kleinové, která jako vždy posuzovala spravedlivě a pečlivě.

A nakonec, ale nikoliv v poslední řadě, patří obrovské díky našim sponzorům. Jako každoročně jím je společnost Dibaq a. s., od které vítězové obrželi granule Fitmin a dále CHS Lucky Veles, která věnovala ceny do soutěží Dítě a pes. Mezi sponzory ale máme i nováčky. Jsou jimi: časopis Pes přítel člověka, který výstavu notně podpořil tiskovinami nejen se psí tématikou, německé krmivo Belcando a prodejna Max4dog, jež nás podpořili vzorky granulí, taškami, letáky i dárkovými poukázkami na nákup ve zmíněné prodejně. O poháry se postrala společnost Sportovní poháry s.r.o.

fotka

Všem tak ještě jednou děkuji za účast i za podporu a věřím, že se zase za rok shledáme na tentokrát šestém ročníku!

Za KK Židlochovice
Romana Kvasničková

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici sedm:
Poslušnost
Obrany
Agility
Stopy
platinum
© 2013 Pavol Mikulička & Barbora Helmová, palo.mikulicka@gmail.com