Novinky

Coursing

V sobotu 3.8.2013 konečně nastal den dlouho očekávaného, a důsledně plánovaného, coursingu v Židlochovicích. V pátek večer jsme na poslední chvíli dodělávali brány na čerstvě oploceném hřišti, aby v sobotu v deset hodin ráno mohla akce na plno vypuknout. Coursing Team chovatelské stanice Roztocká hvězda dorazil v předstihu již v pátek v podvečer, a hned jsme se pustili do obhlídky terénu a dolaďování nadcházejících dvou dní.

V půl deváté ráno jsme začali stavět tratě, přesněji řečeno zatloukat kladky do země, aby se mohlo od desti hodin běhat a vše bylo připraveno pro natěšené účastníky. Ti si, krom běhání, mohli zakoupit psí hračky nebo sušenky, a byla pro ně nachystána i pečená kýta, v hospůdce pak tekly litry limonády i piva. U pokladny si mohli vyzvednout i předtištěné mapy okolí a během dne vyrazit na kratší výlet.

Před desátou hodinou vyrazil na trať první běžec, louisianský leopardí pes Dexter. Po něm následovali kříženec staforda, malinois, rhodéský ridgeback, staford, dlouhá řada dalších leopardích psů (až to připomínalo sraz příslušníků tohoto plemene:) ) a nechyběl ani Jack Russel teriér a k večeru dva českoslovenští vlčáci. Někteří sprinteři běželi coursing vůbec poprvé a bylo vidět, že je tato disciplína nadchla a mají k ní výborné předpoklady. Většina ze sobotních běžců bude mít na památku i profi fotky ( fotograf: http://www.doggphoto.eu/ ), které budeme mít doufejme k dispozici v nejbližší době.

V neděli byla účast nižší i vzhledem k tomu, že bylo avizováno pouze dopolední běhání. Zato však dorazili psíci velmi talentovaní, kteří proběhli tratě v neskutečně krátkém čase a byla radost na ně pohledět. Možnost běhat byla nakonec až do večera.

Řečeno v číslech, v sobotu bylo zaběhnuto 47 a v neděli 12 uznaných běhů, tedy běhů, které jsme počítali. Běhy, které se psíkům nepovedly jsme žádným způsobem nezapočítávali, v neděli jich však bylo znatelně více, než v sobotu – vzhledem k vyšší koncentraci nováčků :).

Chtěla bych vyzdvihnout velmi přátelskou atmosféru po oba dny. Dlouho jsem se tak nenasmála. Tratě natahovali částečně účastníci, ale většinu drah natahovali Denisa s Dominikem, což je skutečnost, před kterou smekám klobouk (jednalo se opravdu o hodně nachozených kilometrů na fotbalovém hřišti bez stínu a pod rozžhaveným sluncem na nebi bez mráčku).

Závěrem tak můžu říci snad jen:

„Děkuji a doufám, že se brzy uvidíme na podobně vydařené akci.“

 

Romana Kvasničková

http://coursingteam-cz.webnode.cz/

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici sedm:
Poslušnost
Obrany
Agility
Stopy
platinum
© 2013 Pavol Mikulička & Barbora Helmová, palo.mikulicka@gmail.com